BIP
AKTUALNOŚCI
Promocja służby wojskowej
10.02.2017
W ramach długoletniej współpracy 4.zpplot z WKU w Zielonej Górze żołnierze z naszego pułku wraz ze stoiskiem promocyjnym uczestniczyli w spotkaniu dla kandydatów zainteresowanych ochotniczymi formami służby wojskowej .

Po wygłoszeniu prelekcji przez mjr Adama Kozara ,zainteresowani służbą wojskową mogli porozmawiać z żołnierzami 4. Zielonogórskiego Pułku Przeciwlotniczego oraz uzyskać niezbędne wiadomości dotyczące warunków i zasad służby w korpusie szeregowych zawodowych , Narodowych Siłach Rezerwowych oraz nowatorskim rodzaju sił zbrojnych- Wojsk Obrony terytorialnej. Uczestnicy mogli także zapoznać się z historią, tradycjami oraz dniem teraźniejszym jednostki . Podczas spotkania zainteresowani zadawali mnóstwo pytań, na które wyczerpująco odpowiadali: st.kpr. Marcin Małolepszy i szer. Przemysław Kowalski.

Zasadniczą ideą uczestnictwa żołnierzy 4.Zielonogórskiego Pułku Przeciwlotniczego w tego typu spotkaniach było umożliwienie bezpośredniego kontaktu osób zainteresowanych rozwojem zawodowym, , młodzieży ostatnich klas szkół średnich i zawodowych z pracodawcą, w tym przypadku pułkiem oferującym nie tylko stanowiska w Narodowych Siłach Rezerwowych, ale i w korpusie szeregowych zawodowych w dwóch garnizonach tj. w Lesznie i w Czerwieńsku .


Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.


Tekst :szer. Przemysław Kowalski
Ministerstwo Obrony Narodowej
Katalog stron wojskowych