BIP
AKTUALNOŚCI
PRZEMIESZCZENIE DO ESTONII
12.05.2017
Po kilkutygodniowych przygotowaniach siły i środki wydzielone z 4 pułku przeciwlotniczego udały się na ćwiczenie międzynarodowe pk. SPRING STORM -17, które odbędzie się w maju bieżącego roku w Estonii.

Pierwszym zadaniem, wymagającym zaangażowania i koordynacji, było przemieszczenie ludzi i sprzętu wyznaczonych z 4pplot transportem lądowym i powietrznym z obiektu Leszno do bazy wojskowej w Tapa.Wyjazd kolumny kołowej dowodzonej przez ppor. Michała JANKOWSKIEGO, nastąpił w dniu 08.05.2017 r. i trwał do 11.05.2017 r. Żołnierze realizowali przemieszczenie z przekroczeniem trzech granic państwowych, z postojami na noclegi w Sochaczewie, Suwałkach oraz w bazie wojskowej w Adazi na terenie Łotwy. Pozostali żołnierze zostali przetransportowani z lotniska w Powidzu samolotem C-295M CASA. W dniu 11.05.2017 r., w godzinach wieczornych, oba elementy, zarówno kolumna kołowa, jak siły i środki przemieszczające się transportem powietrznym, zajęły rejon ćwiczenia w Estonii.


Po realizacji przemieszczenia wydzielone elementy 4pplot pod dowództwem kpt. Krzysztofa MUSZYŃSKIEGO, przystąpiły do realizacji następnego etapu – szkolenia i przygotowania się do części głównej ćwiczenia pk. SPRING STORM – 17.Więcej zdjęć .


Ministerstwo Obrony Narodowej
Katalog stron wojskowych