BIP
AKTUALNOŚCI
ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLENIOWEGO
03.01.2018
W dniu 2 stycznia 2018 roku w 4.Zielonogórskim pułku przeciwlotniczym zainaugurowano nowy rok szkoleniowy.

Uroczyste apele z udziałem dowódcy, zastępcy dowódcy i szefa sztabu pułku, dowódców dywizjonów, batalionów, szefów sekcji, żołnierzy, pocztów sztandarowych i kompanii honorowej przeprowadzono w 4. Zielonogórskim pułku przeciwlotniczym w obiektach: Czerwieńsk i Leszno. Tradycyjnie rozpoczęto je meldunkiem, przeglądem pododdziałów, odegraniem i odśpiewaniem hymnu państwowego oraz podniesieniem flagi na maszt.

Dowódca pułku płk dr Mirosław Szwed w swoim przemówieniu podsumował miniony rok szkoleniowy podkreślając , że wszystkie postawione przed pułkiem zadania zostały wykonane na bardzo wysokim poziomie, a założone cele zostały osiągnięte. Zapoznał również wszystkich zgromadzonych z głównymi wyzwaniami oraz najważniejszymi przedsięwzięciami szkoleniowymi, jakie stoją przed pułkiem w 2018 roku.

"Rozpoczęliśmy właśnie kolejny rok szkoleniowy. Podobnie jak ubiegły będzie on bardzo trudny ale mam nadzieję, że podołamy wyzwaniom jakie stawia przed nami nasz przełożony. Jesteście najlepsi w tym co wykonujecie i wierzę, że zadania bojowe i służbowe wykonacie również w tym roku na ocenę bardzo dobrą - powiedział dowódca pułku.

Uroczysty apel był również okazją do wręczenia żołnierzom zaświadczeń zdania egzaminu na trzecią klasę kwalifikacyjną w określonych specjalnościach .
Całość zakończyło odegranie Pieśni Reprezentacyjnej Wojska Polskiego oraz defilada kompanii honorowej i uczestniczących w apelu pododdziałów.

Zapraszamy do galerii zdjęć.


Zdjęcia: st. sierż. Przemysław BECK ,st. kpr. Marcin MAŁOLEPSZY

szer. Przemysław Kowalski


Ministerstwo Obrony Narodowej
Katalog stron wojskowych