AKTUALNOŚCI
BRĄZ TENISISTÓW
27.01.2018
Przez trzy dni stycznia blisko sześćdziesięciu zawodników - żołnierzy rywalizowało w pancernej stolicy Polski - Żaganiu o miano najlepszego z najlepszych w tenisie stołowym.

Tegoroczne mistrzostwa Dowództwa Generalnego Rodzajów Sił Zbrojnych (DG RSZ nr 1 - 11LDKPanc) przeprowadzone zostały na żagańskiej Arenie w dniach od 23 do 25 stycznia 2018r. Celem trzydniowych rozgrywek, prócz walki o podium, było także wyłonienie reprezentacji grupy do przyszłych mistrzostw Wojska Polskiego w tej dyscyplinie sportu. Do rywalizacji stanęły pięcioosobowe zespoły grupy pierwszej, wśród której znaleźli się przedstawiciele, wszystkich jednostek wojskowych Czarnej Dywizji, a także reprezentanci 6. Brygady Powietrznodesantowej (6BPD) z Krakowa, 21. Brygady Strzelców Podhalańskich (21BSP) z Rzeszowa, Centrum Szkolenia Wojsk Inżynieryjnych i Chemicznych, 1. pułku saperów z Brzegu (1psap), 5. pułku chemicznego (5pchem) z Tarnowskich Gór oraz Ośrodków Szkolenia Poligonowego Wojsk Lądowych (OSPWL) Żagań i Wędrzyn. Nasz pułk reprezentowali:
1. mjr Krzysztof DUBANIEWICZ z SWFiS - kierownik zespołu
2. kpt. Kamil GŁĄB z SWFiS
3. st. kpr. Sebastian NOGGA z b.log
4. st. szer. Waldemar WALKOWIAK z 1dplot
5. st. szer. Wojciech CHWASTYNIAK z 3dplot
6. szer. Magdalena MĄDRA z 1dplot

W klasyfikacji indywidualnej kobiet miejsce pierwsze wywalczyła szeregowy Bożena CHOCIMKO z Międzyrzeckiej 17. Wielkopolskiej Brygady Zmechanizowanej. Tuż za nią sklasyfikowana została szeregowy Anna KORCZYC z 10. Brygady Kawalerii Pancernej, zaś brąz wywalczyła reprezentantka Brzegu, szeregowy Joanna LEBIEDŹ z 1psap. Wśród mężczyzn w grupie do lat 35 miejsca od pierwszego do trzeciego wywalczyli odpowiednio: starszy szeregowy Wojciech CHWASTYNIAK z 4. Zielonogórskiego pułku przeciwlotniczego z Czerwieńska, który po raz szósty stanął na najwyższym stopniu podium tych zawodów, starszy szeregowy Wojciech IWASYSZYN z brzeskiego 1psap oraz szeregowy Marcin WOŁOWICKI z 23 Śląskiego pułku artylerii z Bolesławca. W grupie powyżej 35 lat mężczyzn złoto wywalczył plutonowy Radosław MALINOWSKI z wrocławskiego CSWIiChem. Srebrny medal przypadł zawodnikowi 1psap, starszemu kapralowi Krzysztofowi PACKOWI, zaś na trzecim miejscu podium stanął major Mariusz RADECKI z 23Śpa z Bolesławca.