BIP
AKTUALNOŚCI
SZKOLENIE DO ZAŁADUNKU NA TRANSPORT KOLEJOWY
13.02.2018
Żołnierze 4.Zielonogórskiego pułku przeciwlotniczego przeszli kolejne szkolenie z zakresu załadunku pojazdów na transport kolejowy.

W dniu 12 lutego na rampie kolejowej w Czerwieńsku przeprowadzono zajęcia pokazowe, podczas których żołnierze 4. Zpplot, a w szczególności osoby funkcyjne odpowiedzialne za przemieszczenie transportem kolejowym, zostali zapoznani z czynnościami przy załadunku i rozładunku sprzętu wojskowego na transport kolejowy. Przedstawiciele sekcji logistycznej pułku wraz z przedstawicielem PKP CARGO szczegółowo zapoznali szkolonych z obowiązkami i zadaniami podczas załadunku i rozładunku sprzętu.
Ważnym elementem szkolenia było rozmieszczenie oraz techniki mocowania pojazdów na platformach kolejowych za pomocą klinów i pasów ściągających, aby podczas transportu nie doszło do niekontrolowanej zmiany położenia pojazdów.

Zajęcia na rampie kolejowej były poprzedzone szkoleniem teoretycznym na sali audiowizualnej pułku, podczas których omówiono m.in. zasady BHP pracy podczas czynności ładunkowo-rozładowczych, a także podczas przejazdu z miejsca stałej dyslokacji do miejsca przeznaczenia transportu.


Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.


szer.Przemysław Kowalski


Ministerstwo Obrony Narodowej
Katalog stron wojskowych