BIP
KRONIKA PUŁKU 2017
Szeregowy Mikołaj Dutkowski Mistrzem Wojska Polskiego w biegu na orientację.
14.10.2017
W dniach 9-13.10.2017 w Kłodzku oraz Jodle w O¶rodku Szkolenia Piechoty Górskiej odbyły się Mistrzostwa Wojska Polskiego w biegach na orientację.

Rywalizuj±cy żołnierze mieli do pokonania dwa etapy biegów indywidualnych oraz bieg sztafetowy. Na wynik indywidualny składała się suma czasów z dwóch etapów.

W kategorii M21 złotego medalu wywalczonego w zeszłym roku bronił szeregowy Mikołaj Dutkowski z Naszego Pułku (3. Dywizjon, 31. Bateria Startowa). Rywalizacja w tym roku zapowiadała się emocjonuj±co. Głównym kontrkandydatem naszego żołnierz do złotego medalu był szer. Michał Kalata z 10 Brygady Kawalerii Pancernej (obaj reprezentowali 11.LDKPanc.).

O klasie szer. Kalaty niech ¶wiadcz± wyniki w cywilnych Mistrzostwach Polski: Mistrzostwa Polski w ultralongu – szer. Dutkowski – 1m., szer. Kalata – 5, Mistrzostwa Polski w sprincie – szer. Dutkowski – 9, szer. Kalata – 11, Mistrzostwa Polski w ¶redniodystansowym BnO – szer. Dutkowski – 4, szer. Kalata – 9, Regional Military Orienteering Championships – szer. Dutkowski – 10, szer. Kalata – 12. Wyniki powyższych zawodów zapowiadały wiele emocji i tak rzeczywi¶cie było.

Podczas pierwszego etapu rozegranego w okolicy Kłodzka, szer. Dutkowski wygrał z 30” przewag± nad drugim miejscem (szer. Kalata). Drugi etap zlokalizowany był już przy OSPG w Jodle. Również w trakcie tego etapu szer. Dutkowski pokazał klasę i wygrał z 40” przewag± nad szer. Kalat±, czym przypieczętował udan± obronę wywalczonego rok temu złotego medalu!

Oto co powiedział szer. Dutkowski Mikołaj po startach:
"Mistrzostwa Wojska Polskiego to dla mnie priorytetowa impreza. W tym roku szczególnie się do niego przygotowywałem wiedz±c, że w bardzo wysokiej formie jest także Michał Kalata. Cały sezon w różnych startach ze sob± rywalizowali¶my i znamy swoje możliwo¶ci. Tegoroczne Mistrzostwa tylko udowodniły, że o zwycięstwie zadecydowały znakomite przygotowanie fizyczne i bezbłędna technika nawigacji, która jest moj± mocna stron±. Obydwa etapy biegów indywidualnych były rozegrane w terenie górzystym z duż± ilo¶ci± przewyższenia co było bardzo selektywne, a trudno¶ć techniczna tylko potęgowała znaczenie przygotowania fizycznego, które okazało się kluczowe. Muszę szczerze przyznać, że start wywołał u mnie wiele emocji i stresu. Bardzo cieszę się, że potrafiłem opanować emocję i stres, i oba etapy były takie jakie oczekiwałem – dały złoty medal! Cieszy mnie także, że mogłem reprezentować 11. Lubusk± Dywizję Kawalerii Pancernej w sztafecie.. Podobnie jak w roku ubiegłym także zdobyli¶my złoty medal. W sztafecie wystartowało czterech żołnierzy: 1. zmiana – plut. Walicki Rafał, 2. – sierż. Gaczyński Marcin, 3. – szer. Kalata Michał, 4. – szer. Dutkowski Mikołaj. Wisienk± na torcie było zwycięstwo 11.LDKPanc. W punktacji drużynowej. Cały sezon 2017 mogę uznać za bardzo udany. Zwycięstwo w Mistrzostwach Wojska Polskiego oraz Mistrzostwach Polski cywilnych, zwycięstwo w Mistrzostwa DG RSZ gr.1, udany start w Regional Military Orienteering Championships, reprezentowałem Wojsko Polskie na Wojskowych Mistrzostwach ¦wiata w BnO w Finlandii oraz zadebiutowałem na cywilnych Mistrzostwach ¦wiata w Estonii. Był to ciężki rok, ale nic łatwo nie przychodzi. Wszystkie te starty i przygotowania były możliwe dzięki wsparciu jakie otrzymałem przede wszystkim od Dowódcy Pułku oraz moich Przełożonych za co serdecznie dziękuję. Każdy dołożył cegiełkę do tego sukcesu."

link do wyników


Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.


tekst i zdj: SWFiS
Ministerstwo Obrony Narodowej
Katalog stron wojskowych